miercuri, iunie 17, 2026
16 C
Iași

Elena Udrea, Întâmpinată de Figuri Surpriză la Ieșirea din Închisoare

Surse

Elena Udrea a părăsit penitenciarul Târgșor pe 17 iulie 2025, după ce a ispășit trei ani dintr-o pedeapsă de șase ani. La poarta închisorii, a fost întâmpinată de soțul Adrian Alexandrov și de prieteni, printre care Dorina Gonț, îmbrăcată într-o ținută verde distinctivă, simbolizând solidaritatea dintre fostele colege de detenție.

Gonț, fosta șefă a executorilor judecătorești, a fost eliberată anul trecut după o condamnare pentru evaziune fiscală. La ieșirea sa, Elena a primit un buchet de flori de la Adrian Alexandrov, dar și un buchet de trandafiri artificiali și bancnote false de la protestatarul Marian Ceaușescu, ca un gest de umilință publică.

Într-un bilet, Marian i-a cerut Elenei să returneze banii de corupție. Elena Udrea a mărturisit presei că dorește să-și petreacă timpul alături de fiica sa, Eva, și nu intenționează să revină în politică.

Ea a mulțumit avocatului său și familiei pentru sprijinul arătat pe parcursul detenției. Acest eveniment a atras atenția mass-media asupra relațiilor formate în închisoare și asupra planurilor de viitor ale fostului ministru, subliniind dorința de a trăi o viață liniștită în România.

Hot this week

Topics

Related Articles

Popular Categories